Samostatná finanční účetní/controller - Kladno
  • Středočeský, Kladno
Kladno
MANPOWER
5. 8. 2022

Do dánské společnosti, jenž je světovým lídrem v oblasti textilního designu a inovací hledám někoho, kdo se postará o podnikové finance. Společnost se zabývá výrobou a tkaním velmi kvalitních látek jako jsou například záclony, závěsy a potahové látky. Na Kladně se látky skladují, podle objednávek zákazníků se následně vychystávají a posílají do celého světa.

Jedná se o skvělou příležitost pro někoho, kdo se vyzná ve světě podnikových financí, baví ho účetnictví /controlling a hledá výzvu - být při rozjezdu nové firmy.

POPIS POZICE:
  • Na začátku bude potřeba nastavit interní lokální procesy v oblasti podnikových financí, účetnictví a controllingu
  • Také budeš vést účetnictví včetně účtování faktur a dalších dokladů v interním systému (vystavování faktur za zboží bude procesováno mateřskou společností)
  • Budeš se starat se o firemní bankovní účet, stahovat a kontrolovat výpisy a zajišťovat platby
  • Ve své odpovědnosti budeš mít správné zařazení majetku a jeho inventarizaci
  • Samozřejmostí budou měsíční a roční uzávěrky a reporting včetně analýz a případné ad hoc reporty, budgeting
  • Budeš připravovat DPH a další hlášení směrem ke státním institucím
  • Spolupracovat budeš nejčastěji s externími poradci, finančákem a bankou a
  • Podporu najdeš u interního týmu (včetně mezinárodního týmu)

PROFIL KANDIDÁTA:
  • Máš 3 roky praxe na pozici samostatná účetní / finanční controllor-ka / podnikový ekonom
  • Domluvíš se anglicky - častá komunikace s kolegy z Dánska a Německa
  • Máš zkušenosti s účtováním faktur, reportingem, přípravou různých hlášení, zatříděním majetku
  • Vyznáš se v účetní osnově a víš co na jaký účet zařadit, umíš se poprat i se složitějšími skladovými procesy z pohledu financí
  • Účetní systém a Excel jsou tvými nejlepšími pomocníky
  • Účetnictví a reporting tě baví, rád/a si rozšiřuješ obzory, jsi proaktivní a máš analytické schopnosti
  • Umíš vysvětlit finanční věci i lidem mimo obor, používáš zdravý rozum a věci děláš jednoduše, ale efektivně
  • Nedostatek směrnic Tě nerozhodí, jednoduché si vytvoříš sám/sama

NABÍZÍME:
  • Skvělou firemní kulturu, kde slovo důvěra a odpovědnost není jen prázdné heslo
  • Rozjezd úplně nové projektu a možnost budovat s námi firmu od začátku
  • Zaškolení zkušenými kolegy ze zahraničí a občasnou služební cestu včetně mezinárodních finančních seminářů
  • Příjemné mzdové podmínky i pracovní prostředí v nové budově, 5 týdnů dovolené, podíl na zisku, když se firmě bude dobře dařit, občerstvení na pracovišti zdarma, obědy za velmi příjemnou cenu
n