VEDOUCÍ ODDĚLENÍ INFORMAČNÍCH TECHNOLOGIÍ VKOL
  • Olomouc
, Olomouc, Bezručova 659/2
Vědecká knihovna v Olomouci
6. 4. 2024

Hledáme zodpovědného kolegu/kolegyni s vizí, jehož úkolem bude řídit činnost knihovny v oblasti informačních technologií, spravovat a rozvíjet knihovní systém a vést proces digitalizace fondů Vědecké knihovny Olomouc.

Náplň práce:

- vedení oddělení informačních technologií (vedení týmu 9 lidí),

- zajištění provozu, ochrany, údržby a správy IT,

- zajištění vybavení VKOL v oblasti informační, kancelářské a komunikační techniky, včetně programového vybavení,

- zajišťování chodu knihovního systému a jeho funkčnosti v rutinním provozu,

- instalace a implementace nových verzí, opravných balíků a dílčích oprav knihovního systému,

- kooperace při zajišťování rozvoje knihovního systému na národní a mezinárodní úrovni,

- řízení a koordinace činností v oblasti digitalizace VKOL,

- spolupráce s dalšími odděleními VKOL.

Požadujeme:

- VŠ vzdělání v oboru informačních technologií,

- praktickou zkušenost s OS Linux (tvorba skriptů), dobrou znalost SQL, vítána je znalost AWK, Perl, HTML, PHP a JAVAScript,

- základní znalost knihovních standardů (MARC21, OAI-PMH, METS, Dublin Core, OpenURL, ISO ILL),

- základní orientaci ve světě federativního a hybridního vyhledáváni, link ser-veru a proxy serveru a digitálních knihoven, včetně výhledu na dlouhodobé ukládaní,

- logické a analytické myšlení,

- manažerské schopnosti, schopnost vést a motivovat podřízené zaměstnance,

- schopnost plánovat, rozvíjet a modernizovat informační systémy,

- aktivní přístup k řešení problémů,

- znalost anglického jazyka minimálně na úrovni B1, znalost odborné terminolo-gie v oblasti informačních technologií,

- praxe ve veřejné správě nebo knihovně na obdobné pozici výhodou.

Nabízíme:

- práci na celý úvazek,

- plat dle NV č. 341/2017 Sb. v aktuálním znění, 12. platová třída (stupeň dle dolo-žené praxe), osobní ohodnocení, příplatek za vedení,

- zajímavou a různorodou práci s možností dalšího vzdělávání a rozvoje,

- práci na domácích i mezinárodních projektech (digitalizace),

- pružnou pracovní dobu,

- pět týdnů dovolené, 6 dní indispozičního volna,

- služební telefon,

- stravenkový paušál,

- čtenářský průkaz VKOL zdarma.

Náležitosti nabídky uchazeče:

- strukturovaný profesní životopis (kontaktní údaje, pracovní historie),

- stručný motivační dopis, (případně reference od bývalých zaměstnavatelů).

Požadované materiály zašlete na e-mailovou adresu: zamestnani@vkol.cz nebo do-ručte do sídla organizace nejpozději do 18. 4. 2024. Předpokládaný nástup 1. 5. 2024, popř. dle dohody.

- Nabídka práce v okolních lokalitách

1 915
260