Právník/právnička
  • Praha 2
právník/právnička
, Praha 2, Na Poříčním právu 376/1
MINISTERSTVO PRÁCE A SOCIÁLNÍCH VĚCÍ
14. 6. 2024
Informace o pracovní pozici

vrchní

ministerský rada v odboru inspekcí, výkonu akreditací, financování v

oblasti sociálních služeb, sociálněprávní ochrany dětí a sociální práce (SM 260

002) v Ministerstvu práce a sociálních věcí

Hlavní náplň činnosti na služebním

místě:

navrhování a tvorba celostátní koncepce a

strategické záměry v oblasti sociální práce;

navrhování návrhů koncepčně nových právních

předpisů z oblasti sociální práce;

tvorba a realizace dotační politiky

ministerstva v podpoře rodiny včetně seniorské politiky a v oblasti

sociálně-právní ochrany dětí, a financování výkonu agendy sociálně-právní

ochrany dětí, financování poskytování sociálních služeb, financování výkonu

sociální práce, financování dětských skupin včetně kontrolní činnosti

v této oblasti, nebo spolupráce na výkonu kontroly;

spolupráce na tvorbě a realizaci národních

koncepcí;

realizace rozhodnutí ve správním řízení

v rámci své působnosti, projednávání přestupků a rozhodování o nich dle

zákona č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti

za přestupky a řízení o nich, ve zněn pozdějších předpisů, v řízení o

přestupku na základě skutečností zjištěných v rámci výkonu inspekce

poskytování sociálních služeb dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních

službách, ve znění pozdějších předpisů, nebo dle inspekcí poskytování

sociálně-právní ochrany

dle zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, ve znění pozdějších

předpisů;

realizace metodické činnosti v rámci své

působnosti;

spolupráce s ústředními orgány státní

správy a orgány místní samosprávy, zástupci zastřešujících organizací,

poskytovateli sociálních služeb, sociálními partnery, nestátními neziskovými

organizacemi, zahraničními partnery

při systémových řešeních;

účast na jednáních orgánů Evropské unie, OSN,

OECD a dalších mezinárodních organizací v rámci své působnosti, účast na

jednání rad vlád

a výborů či zřízených komisí v rámci své působnosti;

apod.

Požadavky: 1) vysokoškolské vzdělání v magisterském

studijním programu Právo a právní věda, obor Právo;

2)

splnění kvalifikačních požadavků na oprávněnou úřední osobu podle zákona č.

250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, v platném

znění.

Přidejte se k nám! Více informací se dozvíte na: Oznámení o vyhlášení výběrového řízení na služební místo vrchní ministerský rada v odboru inspekcí, výkonu akreditací, financování v oblasti sociálních služeb, sociálněprávní ochrany dětí a sociální práce (SM 260 002) (mpsv.cz)

- Nabídka práce v okolních lokalitách

2 379
346